– Bygg et bad du vil trives i lenge
Hos Arthur Rønnestad Eftf. AS opplever de at mange ønsker seg en lun spafølelse på badet. Dette skapes blant annet med rette linjer, store fliser, godt med oppbevaring og store dusjnisjer.
– Vi ser at dagens kunder vil ha et tidløst design kombinert med funksjonalitet. Baderommet har blitt like viktig som de andre rommene i hjemmet, og det har blitt større fokus på stil og interiør, sier Stian A. Rønnestad, daglig leder hos Arthur Rønnestad Eftf. AS i Ålesund. Han forteller at mange vil ha store fliser, rene linjer, skjulte løsninger og produkter som gjør rengjøringen enkel. Komfortelementer som gulvvarme, dusjtoalett og god belysning er også etterspurt.
– Man bruker mye tid på badet, og det er derfor ønskelig å skape en god atmosfære og stressfri sone, sier han.
Bruk tid på planleggingen
Arthur Rønnestad Eftf. AS leverer komplette rørleggertjenester og har lang erfaring med å prosjektere og gjennomføre alt fra små baderomsprosjekter til større boligprosjekter.
– Med oss får du en totalleverandør med fokus på kvalitet, trygghet og forskriftsmessig utførelse, sier Rønnestad. De har både fagkompetanse og bred erfaring og kan lose kundene trygt gjennom hele prosessen fra planlegging til ferdigstillelse.
– Det å bruke autoriserte fagfolk er det aller viktigste når du skal pusse opp badet. Et bad er en stor investering og en teknisk installasjon med krav til både vann, avløp og tetthet. Riktig oppbygging fra starten er avgjørende for å unngå skader og sikre lang levetid, sier han.
– I tillegg anbefaler vi å bruke tid på planlegging og velge løsninger som holder seg moderne over tid. Og viktigst av alt, bygg ditt drømmebad som du vet du kommer til å trives på, avslutter Rønnestad.
Tekst: Katrine Andreassen
Foto: Produsentene